Grindų betonavimas

Statant namus kiekvienas statybų etapas užima nemažai laiko ir pinigų. Dar didesnes jų sąnaudas gali paskatinti neišmanymas, netinkamai atlikti darbai ar bandymas sutaupyti samdant kuo pigesnius meistrus ir perkant paprasčiausias medžiagas. Vienas iš statybų etapų – grindų betonavimas Klaipėdoje. Betoninės grindys šiuo metu itin populiarios, kadangi yra labai tvirtos, ilgaamžės, gali būti pagrindas po įvairiomis dangomis: keraminėmis plytelėmis, medine, kilimine danga.

Vanduo, cementas ir smulkus užpildas – tai svarbiausi betoną sudarantys komponentai. Betono savybės kinta priklausomai nuo jų charakteristikų ir sudėties. Vienas iš svarbių parametrų, lemiančių betoninių grindų patvarumą, yra betono masės slankumas. Jis nustatomas pagal vandens ir cemento santykį ir specialių priedų buvimą: kuo mažesnis vandens ir cemento santykis, tuo kokybiškesnis betonas. Prieš įrengiant objekte betonines grindis, būtina nustatyti pagrindo būklę. Jei grindys daromos pirmiausiai, reikalingi geodeziniai šios teritorijos duomenys, kuriais remiantis būtų galima planuoti darbus. Jei yra senas betoninis pagrindas, pirmiausiai reikia susipažinti su jo įrengimo technine dokumentacija, o jei tokios nėra, atlikti tyrimą. Tai leis tiksliai susiplanuoti tolesnius darbus. Labai svarbu, ar yra pagrindo hidroizoliacija. Paruošiamieji darbai. Jei yra senas pagrindas, tai būtina pašalinti netvirtas jo dalis, nuplauti nuo grindų purvą, dulkes ir riebias dėmes. Hidroizoliacija. Jei tarp esančio pagrindo ir naujų grindų bus tiesiama polimerinė plėvelė, ji ne tik sulaikys drėgmę, bet ir sumažins sėdimo plyšių atsiradimo betone tikimybę. Plėvelė užtikrina betono plokštės slydimą tarp sėdimo siūlių. Jei plėvelės nebus, tarp šių siūlių gali atsirasti plyšių. Armavimas. Jei pagrindas užtektinai tvirtas, armuojama tinkleliu vienu ar dviem armatūros sluoksniais. Tinklelio paskirtis – perimti sėdimo įtempimus sukietėjusiame betone. Betono papildai. Įtrūkimų atsiradimui šviežiame betone kelią užkerta polimerinio pluošto ar metalinio pluošto naudojimas. Betono gamykloje kartu su pluoštu įdedami ir betono sėdimą mažinantys papildai – plastifikatoriai. Likusi plastifikatorių dalis suberiama aikštelėje, nes jų veikimo laikas – 30-50 minučių. Plastifikatoriai parenkami priklausomai nuo techninių poreikių ir temperatūros. Kompensacinės siūlės. Rengiant betonines grindis, reikia nepamiršti sėdimo siūlių. Šios siūlės betono paviršių padalina taip, kad jis galėtų sėsti ir neatsirastų vidinių įtempimų sukeliamų įtrūkimų. Siūlių gylis svyruoja nuo 30 mm iki ½ betono storio, priklausomai nuo paties storio ir įrengimo technologijos. Betonavimo procesas: ant jau paruošto paviršiaus pilamas betonas, sutankinamas ir išlyginamas liniuote su gulsčiuku. Vėliau paviršius yra užtrinamas elektrine glaistykle ir aplink plotą apytiksliai 36 m² yra įpjaunamos siūlės tam, kad betonas galėtų slankioti, nes džiūdamas jis šiek tiek juda. Galima ir išvengti siūlių, naudojant naujas technologijas, kurios stabdo betono judėjimą. Betonuojant ant netvirto pagrindo (pvz., polistireninio putplasčio, mineralinės vatos), reikia į betonuojamą sluoksnį įdėti metalinės armatūros tinklą ir skiedinį pilti ne mažiau kaip 5 cm storio sluoksniu. Esant šiltoms darbo sąlygoms ir skersvėjams, betonas stingsta daug greičiau nei reikėtų, tad rekomenduojama naudoti priedą, kuris sulėtina džiūvimo procesą.

Ką naudinga žinoti prieš betonuojant?

Iki betonavimo reikia apgalvoti, kokius inžinerinius tinklus planuojate įvesti, kaip jie bus išvedžioti, ar norėsite papildomai apšiltini grindis. Tai svarbu, kadangi dar prieš betonuojant grindis turės būti atlikti visų inžinerinių tinklų įrengimo darbai (išvedžiotas vandentiekis, elektros linijos), nutiesti reikalingi vamzdeliai grindininio šildymo sistemai, išbetonuoti pamatai būsimoms pertvaroms. Dažnai žmonės planuodami namą taip susikoncentruoja į pamatus, sienų konstrukcijas, stogą, jų montavimo darbus ir kainą, jog pamiršta prie bendrų darbų pridėti ir šiuos, užimančius nemenką dalį laiko ir pajamų.

Išvedžiojus visus vamzdelius ir norint įsitikinti, jog visi jie nepažeisti, galima į pagalbą pasitelkti kolektorių, kad vėliau atlikus betonavimo darbus, nepaaiškėtų, kad kažkuris gali būti įtrūkęs. Pripildžius kolektoriumi vamzdelius jie turėtų būti prisipildę oro ir jo neleisti. Be abejo, tokie šildymo vamzdelių ir vamzdyno bandymai kainuoja papildomai, tačiau išvengsite papildomų darbų ir išlaidų, kurie atsirastų paaiškėjus, jog prieš atliekant betonavimo darbus, nutiestos sistemos jau buvo pažeistos.

Kaip pasirinkti patikimą darbuotojų komandą ir kaip vyksta darbai?

Atlikus tyrimą ir sumontavus norimus temperatūros jutiklius galima pradėti betonuoti norimą patalpą. Ieškant betonuotojų komandos verta vadovautis jų atliktų darbų pavyzdžiais, draugų rekomendacijomis, bet tik tuomet, jei jie patys naudojosi jų paslaugomis ir liko tikrai nenusivylę. Dėl darbų su meistrais patartina tartis prieš savaitę ar kelias.

Palyginkite skirtingų įmonių pateiktas betonavimo darbų kainas. Nebūtina rinktis pačios aukščiausios, jog gautumėte gerą kokybę, bet ir nereikėtų susižavėti pigiausiu variantu, koks tik yra rinkoje. Užsakovas neturėtų pamiršti, jog į kainą dar reikia įtraukti ir transporto išlaidas, jei gyvenama toliau nuo miesto, kuriame darbai bus atliekami, pavyzdžiui, grindų betonavimas Klaipėdoje samdant klaipėdiečių komandą kainuos pigiau, nei samdant komandą iš kito miesto. Pirmiausia į namus atvyksta rangovas ir darbų prižiūrėtojas, apžiūrimos patalpos, numatoma, kur bus įrengtos siūlės, reikalingos tvarkingam betono skilimui. Jos suplanuojamos silpniausiose betono vietose, kur labiausiai tikėtina, kad betonas dėl šalčio ar karščio gali plėstis ir trauktis, o dėl to suskilti. Su atvykusiais meistrais aptariama, kokios sudėties medžiaga bus betonuojama. Dabar daugelis pasirenka cemento ir smėlio mišinį su priedais (pavyzdžiui, fibra), kuris yra tvirtas ir patikimas. Taip pat iš anksto reikia suplanuoti norimą grindų aukštį, pavyzdžiui, atspirties tašku gali būti durų aukštis.

Kitą kartą jau atvyksta visi darbininkai su specialia technika bei jiems reikalinga įranga ir prademi betonavimo darbai. Pirmiausia iš specialaus prietaiso yra tiekiamas cemento mišinys, kurio išvaizda dažniausiai kardinaliai skiriasi nuo to, kokią esame įpratę matyti liejant namo pamatus. Paskirsčius šį mišinį ir jį sumindžiojus kojomis pradedami lyginimo darbai. Po to grindys nušlifuojamos. Užsakovams patariame bent kelias dienas nevaikščioti ant naujai išbetonuotų grindų, specialiai nepalikti skersvėjo. Esame profesionalai, tad grindis įrengiame labai tiesiai, net jei pamatai buvo įrengti su kelių centimetrų paklaida.

Betonuotos grindys gali būti įrengiamos nuosavuose namuose, pramoniniuose ar gamybinės paskirties pastatuose, sodo nameliuose, garažuose. Kokią dangą tiesti ant įrengtų grindų – kliento pasirinkimas, jei šis pageidaujame, mes galime patarti ir nurodyti skirtingų dangų privalumus, trūkumus, rekomenduoti mūsų požiūriu geriausiai tinkančius variantus. Taigi, pasikliaukite mumis ir įsirenkite šiltas, tvirtas ir ilgaamžes grindis, atsparias net ir dideliam, patiriamam spaudimui.